MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Dzień ten jest okazją, aby uczyć dzieci szacunku do osób starszych i zwrócić ich uwagę na znaczącą funkcję seniorów w społeczeństwie.

Przedszkolaki ze Skibniewa zaprosiły tego dnia na zajęcia panią L. Jaworucką, emerytowaną nauczycielkę. Opowiedziała im Ona o sobie i przeczytała wybrane fragmenty książek. Dzieci z uwagą słuchały gościa, a na koniec serdecznie podziękowały wręczając, wykonany z jesiennych liści, bukiet kwiatów.

Okazało się, że kontakty międzypokoleniowe są przyjemnością zarówno dla dzieci jak i dla osób starszych. Mamy więc nadzieję, że dzięki tym spotkaniom seniorzy, mimo upływu czasu, pozostaną ważni w życiu młodych ludzi.

E. Derlicka